Genital Estetik

Genital Estetik Ankara

Genital estetik uygulamalar, hızla ilerleyen teknoloji sayesinde, oldukça basit operasyonlarla gerçekleştirilir hale gelmiştir. Ameliyat teknolojilerindeki bu gelişim sayesinde son yıllarda, genital estetik uygulamalara başvuran kişi sayısında hızlı bir artış olmuştur. Kadınlar tarafından tercih edilen başlıca genital estetik operasyonlar; labioplasti, vajinoplasti, genital bölge beyazlatma, G noktası büyütme gibi uygulamalar olarak karşımıza çıkar. Bu uygulamalar, genital bölgedeki şekil bozukluklarını gidererek, kişisel estetik ve güzellik algısına olumlu katkı sağlamaktai özgüven problemlerinin önüne geçmektedir.

Yazımızın devamında genital estetik ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz. Ankara genital estetik operasyonları için kliniğimizle iletişime geçebilir; Prof. Dr. Murat Sönmezer’den randevu alabilirsiniz.

Genital Estetik Nedir?

Kadınlarda genital bölgede meydana gelen deformasyon ve şekil bozukluklarını gidermek için uygulanan estetik operasyonlara genital estetik adı verilir. Genital estetik kadın genital bölgeleri olan vajina, iç ve dış dudaklar ve kızlık zarında yapılan uygulamalardır.

Genital bölgede, doğuştan veya çeşitli nedenlere bağlı olarak şekil bozuklukları meydana gelebilir. Bu bozukluklar, kadınlarda özgüven eksikliklerine ve psikolojik sorunlara neden olabilir. Hastaların kaliteli bir cinsel hayata ulaşması önünde engel teşkil edebilir. Mevcut deformasyonların hastada ortaya çıkardığı bu psikolojik ve fiziksel sorunların önüne geçebilmek için genital estetik uygulamalarına başvurulabilir.

Başlıca Genital Estetik Uygulamaları Nelerdir?

Son yıllarda uygulama sıklığı hızla artan genital estetik uygulamalar, genellikle iç ve dış dudaklar ile vajinaya odaklanır. En sık uygulanan genital estetik operasyonlar;

  • Labioplasti,
  • Vajinoplasti,
  • Kızlık zarı dikimi operasyonları olarak karşımıza çıkar.

Labioplasti Nedir?

Hastaların en çok başvurduğu genital estetik operasyonlardan biri olan labioplasti, dudaklara yapılan estetik müdahaledir. Kadınlarda dış genital yapıda bulunan büyük ve küçük dudaklar labium olarak adlandırılır. Bu dudaklara yapılan estetik müdahale ise liboplasti olarak bilinmektedir.

Küçük dudaklar, genetik faktörler ve ilerleyen yaş gibi nedenlerle zamanla sarkabilir, deformasyona uğrayabilir. Normalde olması gerekenden daha büyük boyuta ulaşan iç dudaklarda asimetri görülebilir. Bu tür şekil bozuklukları ve deformasyonların düzeltilmesinde, labioplasti en sık başvurulan uygulamadır. Labioplasti ile dış dudaklarda oluşan esneklik ve doku kaybı da giderilebilir. Hastanın hem iç, hem de dış dudakları, fiziksel ve estetik olarak en uygun olan şekil ve boyuta getirilebilir.

Labioplasti operasyonu, sadece estetik nedenlerle değil, fiziksel gerekliliklerle de uygulanabilir. Normalde olması gerekenden daha büyük hale gelen ve sarkan dudaklar, cinsel ilişki sırasında vajina girişini tıkayarak, hastalarda ağrılı cinsel ilişkiye neden olabilir. Bu durumda, gerçekleştirilecek labioplasti operasyonu ile dudaklar, hasta konforu açısından en doğru boyuta getirilerek kaliteli bir cinsel hayatın önü açılmış olur.

Labioplasti ve diğer tüm Ankara genital estetik uygulamaları hakkında bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Vajinoplasti Nedir?

Kadınlarda genital bölgenin ana parçalarından biri olan vajina, zamanla yıpranarak deforme olabilir ve genişleyebilir. İlerleyen yaş, zorlu doğumlar, çoklu doğumlar, çok sayıda doğum yapılması gibi nedenlerle vajinal yapıda yıpranmalar ve gevşemeler olabilir. Aynı zamanda, genç yaştaki hastalarda, genetik faktörlere bağlı olarak, herhangi bir yıpranmaya maruz kalmamış vajinal yapıda da sarkmalar görülebilir. Vajinadaki bu genişleme ve yıpranma, cinsel ilişki esnasında alınan hazzın azalmasına neden olur. Hastalarda cinsel hayatı olumsuz etkileyen bu sorun, gerçekleştirilecek vajinoplasti operasyonu ile ortadan kaldırılabilir.

Vajinoplasti operasyonu, vajen içerisindeki deforme olmuş dokuların çıkartılması ve bu yolla vajinanın sıkılaştırılması işlemidir. Operasyon esnasında, vajina içerisinde kas ve dokular, cerrahi müdahale ile sıkılaştırılır. Basit bir uygulama olması nedeniyle tercih edilme sıklığı son yıllarda artan vajinoplasti sonrasında hastalar, birkaç gün içerisinde normal yaşantılarına dönebilmektedir.

Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Sosyo-kültürel nedenlerle, hastalar tarafından sıklıkla başvurulan bir uygulama olan kızlık zarı dikimi, genital estetik operasyonlar kapsamına girer. Kızlık zarının evlilik öncesinde yırtılmış olması, toplumdaki bekâret algısı nedeniyle, hastaları bu işleme yönlendirmektedir.

Kızlık zarı dikimi, iki farklı yöntemle gerçekleştirilir. Bunlardan ilki, geçici kızlık zarı dikimi olarak bilinen uygulamadır. Geçici kızlık zarı dikimi, kanama olması istenen cinsel birliktelikten 1-7 gün önce yapılır. Bu işlem sayesinde, yaşanacak cinsel ilişkide, penetrasyon esnasında kanama olması sağlanır.

Kalıcı kızlık zarı dikiminde ise mikrocerrahi uygulamalara başvurulur. Genellikle flep tekniği ile gerçekleştirilen kalıcı kızlık zarı dikimi, vajinanın içerisinde bulunan dokular kullanılarak yapılır. Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrasında, kanama olması için herhangi bir zaman sınırlaması yoktur. Dikim işlemi sonrasında yaşanacak olan ilk cinsel birliktelikte, zamandan bağımsız olarak kanama olur.

Ankara Genital Estetik Fiyatları

Genital estetik uygulamalar, hasta şikâyetlerine ve deformasyon görülen bölgeye bağlı olarak çeşitlilik göstermektedir. Hastaya uygulanacak olan operasyonun türü, genital estetik fiyatları üzerinde etkili olmaktadır. Bu nedenle genital estetik fiyatları değişiklik gösterebilir. Ankara genital estetik fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilir; randevu alabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi